7 zalet hal namiotowych

Hale namiotowe to znakomita alternatywa dla tradycyjnych obiektów magazynowych. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się właśnie na tę konstrukcję, gdyż posiada ona wiele zalet. Jest to znakomita inwestycja na długie lata. Hale namiotowe nieocieplane świetnie sprawdzają się, jako zastępstwo standardowych, murowanych magazynów. Oczywiście ilość zastosowań jest o wiele większa, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Hale namiotowe ocieplane będą świetnym wyborem, jeśli potrzebujemy przestrzeni produkcyjnej, czy też roboczej.

Poniżej przedstawiono 7 najważniejszych zalet konstrukcji namiotowych:

1. Niski koszt budowy

Hale namiotowe są przede wszystkim niedrogie w budowie. Jest to więc idealna opcja, jeśli chcemy obniżyć koszty inwestycji. Tego rodzaju obiekty stały się powszechnie wykorzystywane w wielu różnorodnych branżach.

Koszt całkowity postawienia hali namiotowej może być nawet kilka razy niższy, niż wybudowanie konstrukcji murowanej. Wpływa na to nie tylko cena wykorzystywanych materiałów, ale również mniejsza pracochłonność i czasochłonność budowy. Oprócz tego postawienie hali namiotowej generuje mniejszą ilość formalności.

2. Wygoda eksploatacji

Hale namiotowe można elastycznie dopasować do własnych potrzeb, a wszystko zależy od tego, do jakich celów będzie ona wykorzystywana. Projekt będzie więc odpowiadał naszym potrzebom. Mowa tutaj nie tylko o rozkładzie wewnętrznym hali. Do dyspozycji mamy np. konstrukcje jednospadowe, czy też dwuspadowe. Taka budowa to spore ułatwienie podczas odprowadzania śniegu, czy też wody. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych obiektów, których odśnieżanie byłoby kłopotliwe.

Oczywiście do hal namiotowych mogą zostać doprowadzone wszelkie media. Umożliwiają one również instalację dodatkowego wyposażenia. Pod tym względem nie różnią się one niczym od standardowych obiektów.

3. Krótki czas budowy

szybki czas budowy

Budowa hali namiotowej odbywa się w błyskawicznym tempie. Nawet wielkopowierzchniowe obiekty mogą zostać postawione niezwykle szybko. Oprócz tego łatwo przystosowuje się je do użytkowania. Pod tym względem konstrukcje namiotowe nie mają sobie równych. Hale stawiane są z gotowych elementów, które dostarczane są na teren budowy. Warto podkreślić, że są one również łatwe w demontażu. Stanowi to niewątpliwą zaletę, jeśli zależy nam na obiektach tymczasowych.

4. Wysoka wytrzymałość

Hale namiotowe wykonane ze stalowych komponentów cechują się wysoka wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Mogą być one użytkowane nawet w najcięższych warunkach otoczenia. Nowoczesne zabezpieczenia chronią przed korozją, co przekłada się na wysoką żywotność obiektu.
Konstrukcje stalowe są odporne na skrajne temperatury, śnieg, deszcze, porywisty wiatr, promieniowanie słoneczne, a także pozostałe czynniki atmosferyczne.

5. Możliwość modyfikacji

Jak już wspomniano, hale namiotowe budowane są z gotowych komponentów. W dowolnym momencie można więc rozbudować obiekt np. powiększyć go o nowe moduły. Przekłada się to na wysoką swobodę eksploatacji. Hala może rozwijać się wraz z potrzebami przedsiębiorstwa.
Sporą zaletą jest to, że rozbudowa obiektu przebiega niezwykle szybko. Nie trzeba więc obawiać się, że prace w hali będą musiały zostać długotrwale wstrzymane.

6. Estetyczne wykończenie

Wielu osobom konstrukcje stalowe kojarzą się z blaszanymi budynkami, które szpecą otoczenie. Warto wiedzieć, że współczesne obiekty prezentują się zupełnie inaczej. Zleceniodawca może samodzielnie zdecydować o kolorze stworzonej obudowy, czy też dachu. Każdy, nawet najmniejszy detal jest estetycznie wykończony.

7. Uniwersalność

Hale namiotowe to konstrukcje uniwersalne, które można wykorzystać do dowolnych celów. Zwykle wybierane są one przez przedsiębiorstwa przemysłowe. Nierzadko są to obiekty magazynowe, czy też produkcyjne. Należy jednak podkreślić, że hale namiotowe budowane są często w celach rozrywkowych, czy też handlowych. Mogą być to również obiekty wykorzystywane do organizacji rozmaitych wydarzeń np. targów, czy też wystaw. Jest to również świetna opcja dla klientów indywidualnych.

Udostępnij: