żywotność hali namiotowej

Wiele osób zastanawia się, jak długo może posłużyć hala namiotowa. Warto podkreślić, że jest to inwestycja na długie lata. Nierzadko pozostaje ona w nienaruszonym stanie przez kilkadziesiąt lat. Ważne jest jednak to, aby zadbać o jej regularną konserwację. Tylko w taki sposób można utrzymać wysoką wytrzymałość poszczególnych profili wchodzących w skład konstrukcji.

Z oczywistych względów to obiekty murowane uznawane są za najtrwalsze. Nie oznacza to jednak tego, że odmiana namiotowa to nieopłacalna inwestycja. Poniżej umieszczono więcej informacji na ten temat. 

Jakość zastosowanych materiałów

Wiadomym jest, że jakość wykorzystywanych materiałów ma ogromny wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji. Bardzo ważne jest to, aby wykonawca stosował wyłącznie certyfikowane komponenty, które spełniają aktualnie obowiązujące standardy. Im lepsze parametry użytkowe, tym solidniejszy obiekt.

Duże znaczenie ma również to, czy poszczególne elementy zostały zabezpieczone przed negatywnym oddziaływaniem czynników otoczenia. Szczególne zagrożenie stanowi wilgoć. To właśnie ona może doprowadzić do pojawienia się ognisk rdzy. Korozja osłabia profile wykorzystane do budowy. Z czasem stają się one coraz bardziej narażone na uszkodzenie. Zmniejsza to również bezpieczeństwo użytkowania obiektu.

Standard wykonania

Budowa hali namiotowej jest relatywnie prosta oraz szybka. Nie należy jednak podchodzić do tematu lekceważąco. Standard wykonania obiektu ma ogromny wpływ na to, jak długo pozostanie on w pierwotnym stanie. Nieprawidłowy montaż stwarza spore zagrożenie dla osób znajdujących się w obiekcie. Wszelkie nieprawidłowości można zdiagnozować dopiero po pewnym czasie.

Decydując się na budowę hali namiotowej należy przeprowadzić research rynku. Wszystko po to, aby znaleźć markę, która cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Nie trzeba od razu decydować się na współpracę. Pierwszym krokiem jest ustalenie dogodnych warunków umowy. Nie zapominajmy, że taniej nie zawsze znaczy lepiej! 

Systematyczne przeglądy

przeglądy hali
Każda hala namiotowa powinna być regularnie sprawdzana. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się poważnych usterek. Drobne niedoskonałości, które powstały wraz z upływem czasu można wyeliminować dość szybko, a zarazem bezproblemowo. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, jaka częstotliwość przeglądów jest najlepsza. W wielu przypadkach jest on wykonywany raz na kilka lat.

Oczywiście przegląd hali musi zostać zrealizowany przez osobę, która posiada niezbędne uprawnienia. Najlepiej postawić jest na fachowca z branży, który posiada doświadczenie w temacie. 

Konserwacja plandek

W przypadku hal namiotowych to plandeki mają ogromny wpływ na żywotność obiektu. Przede wszystkim należy kontrolować napięcie linek mocujących. Mogą one ulec osłabieniu np. na skutek porywistego wiatru. 

Warto również wspomnieć o konieczności mycia plandek. Są one narażone na zanieczyszczenia generowane przez otoczenia. Zaleca się ich profesjonalna czyszczenie około raz na pięć lat.

Udostępnij: